Tłumacz języka migowego – Informacja dla osób głuchych i słabosłyszących

Informacja dla osób głuchych i słabosłyszących

Szanowni Państwo ,
SP ZOZ „Śródmieście” w Opolu realizując projekt Dostępność Plus dla zdrowia pn. „Wdrożenie standardów dostępności POZ w SP ZOZ „Śródmieście” w Opolu”, oraz zapisy ustawy z dnia 19.07.2019 r. o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami oraz ustawy z dnia 19 sierpnia 2011 r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się,  umożliwia osobom głuchym lub słabosłyszącym korzystanie  z pomocy tłumacza języka migowego online.

JAK SKORZYSTAĆ Z USŁUGI TŁUMACZA JĘZYKA MIGOWEGO ON-LINE?
1. Poprzez zgłoszenie się ze swoją sprawą do Przychodni Śródmieście w Opolu, gdzie znajduje się oznakowane  stanowisko z dostępem do usługi (np. rejestracja).
Pracownik (za pośrednictwem urządzenia z kamerą) połączy się z tłumaczem j. migowego. Tłumacz będzie pośredniczył w rozmowie między Pacjentem a pracownikiem przychodni.

Rozmowa odbywa się w czasie rzeczywistym.
2. Z usługi można także skorzystać  nie wychodząc z domu.
Wystarczy posiadanie sprzętu komputerowego (komputer, laptop, tablet, telefon) wyposażonego w kamerę oraz dostęp do Internetu.

Usługa dostępna jest po kliknięciu TUTAJ lub w ikonę poniżej: logo język migowy

Kliknięcie  linku wywołuje połączenie z tłumaczem języka migowego, dzięki czemu tłumacz pośredniczy w rozmowie telefonicznej Pacjenta z pracownikiem Przychodnie Śródmieście.

Skorzystanie z usługi jest bezpłatne i nie wymaga wcześniejszego umawiania się na wizytę.

Obrazek ilustracyjny – Hand photo created by nakaridore – www.freepik.com